Gwóźdź w oponie mógł być przyczyną śmiertelnego wypadku

Gwóźdź w oponie samochodu mógł być przyczyną tragicznego wypadku mieszkańca Lodge Park, Arron’a Bridger. Zgodnie z założeniem, że pan Bridger zmarł 24 stycznia w wyniku wypadku, koroner Geraint Williams stwierdził w sądzie, że przyczyną utraty kontroli nad samochodem Vaxhall Corsa mógł być gwóźdź. Świadek Paul Ison, przypomina sobie, że był wyprzedzony przez 18-letniego Arron’a tuż po 21:45, kiedy wracał do domu ze swoją dziewczyną. Opisał, jak widział pojazd, który ,,skakał” po drodze, zaraz po wyprzedzeniu trzeciego samochodu, zboczeniu z A4203 Coventry Highway i kolizji z drzewem.

Dochodzenie wykazało, że samochód był sprawny technicznie, a w ciele kierowcy nie znaleziono śladów narkotyków oraz alkoholu. Zdaniem biegłych: ,,Nie ma żadnych wątpliwości, że utrata kontroli nie była intencją kierowcy. Gwóźdź w oponie mógł spowodować trudną do opanowania sytuację, a być może ze względu na słabe umiejętności, nie mógł on zapanować nad pojazdem.”

W sądzie powiedziano również, że kobieta, która była pasażerką samochodu, nie mogła być powołana na świadka, ponieważ nie pamięta zdarzeń z wypadku. Pan Williams stwierdził, że przyczyną śmierci kierowcy były liczne obrażenia. W czasie dochodzenia, matka Arrona, Michelle Bridger, zeznała, że jej syn był zawadiacki i uroczy dodając, że zdał w zeszłym roku test na prawo jazdy mimo, że ona nawet nie wiedziała, że syn pobierał lekcje nauki jazdy.

Więcej na: Policja badająca okoliczności śmierci Arrona apeluje

źródło: Redditch Standard, 07 maja 2010 r.

1 z 5 uczniów kończąc szkołę ma dalsze problemy z ...
2-letni nakaz sądowy za antyspołeczne zachowanie
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas