Groźni złodzieje w więzieniu na 17 lat

Dwaj mężczyźni, którzy siali terror wśród pracowników sklepów w czasie napadów z użyciem broni w małych sklepach w Redditch, Bromsgrove i południowym Birmingham, zostali aresztowani na łączny okres 17 lat.

Keiron Barnes, 25, z Cardy Close, Batchley, Redditch, w czasie napadów miał przy sobie nóż, a jego twarz zasłonięta była kominiarką. Drugi mężczyzna, Christian Davidson, 34, z Austin Road, Charford, Bromsgrove, wiedział, że jego wspólnik jest uzbrojony i jego zadaniem była skuteczna ucieczka przed policją, co oznaczało jazdę samochodem z prędkością 90 mil/godz. Sąd w Worcester skazał go na 7 lat i 9 miesięcy. Barnes otrzymał wyrok pozbawienia wolności na 10 lat. Sędzia Alistair McCreath powiedział, że planowali kontynuację kradzieży wieczorami. Ich celami miały być prywatne domy.

Obydwaj zatrzymani byli już wcześniej notowani. Barnes za spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała i zadanie ran, a Davidson zamieszany był w napad na sklep pięć lat temu. Barnes przyznał się do pięciu napadów, posiadania noża oraz próby kradzieży. Davidson natomiast przyznał się do czterech napadów, jednego usiłowania kradzieży i niebezpiecznej jazdy. Zabroniono mu również prowadzenia pojazdów na trzy lata. Pierwszym celem pary 7 stycznia zeszłego roku był Co-op na Evesham Road w Redditch, powiedział oskarżyciel Peter Parson. Barnes zmusił kierownika sklepu do otwarcia kasy, z której ukradł jedynie £35. Tej samej nocy wszedł do sklepu One Stop Shop na Bristol Road South, Northfield, gdzie przerażona ciężarna kasjerka przekazała mu £300. Sześć dni później napastnicy wtargnęli do Vicky's Convenience Store na Alcester Road, Bromsgrove, gdzie z kasy zabrali £490. Dwie godziny później ponownie spróbowali swego szczęścia w Co-op na Evesham Road, jednak ich zamiar spełzł na niczym kiedy uaktywniono alarm. Po 15 minutach jazdy samochodem Barnes wszedł do oddziału Co-op w Alverchurch i powiedział do pracownika sklepu: ,,Otwórz kasę. Masz na to 2 sekundy albo cię zabije.” Para dostała £100, po czym patrol policyjny ścigał ich przez cztery mile. Niestety policjanci utknęli w korku, powiedział pan Parson. 24 marca zeszłego roku Barnes sam wszedł do sklepu One Stop Shop na Golden Cross Lane, Catshill, Bromsgrove, gdzie uderzył pracownika sklepu w twarz, po czym opuścił sklep z kwotą £190 oraz kuponami loteryjnymi.

Kristina Montgomery, obrońca Barnes’a, powiedziała, że był zdesperowanym mężczyzną, który rabował by zaspokoić uzależnienia jakimi były hazard i alkohol. Dodała, że chciałby on przeprosić pracowników sklepów, których wystraszył w czasie napadów. Harpreet Sandhu, obrońca Davidson’a, przyznał, że napady były wybrykami dla rozrywki, ale zapewnił, że nie zachęcał on drugiego z przestępców do używania noża. W areszcie walczył ze swoim problemem narkotykowym i wstydził się swojego udziału w napadach.

źródło: Redditch Standard, 13 maja 2010 r.

Szokujący wzrost podatków o £1 200 w środowej Angl...
Zabójca sfabrykował miejsce śmierci zamordowanej
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas