Gigantyczne straty Royal Mail w związku ze strajkiem

Poczta w RedditchSzacuje się, że straty brytyjskiej poczty mogą sięgnąć nawet 500 milionów funtów. Zdaniem Londyńskiej Izby Handlowej koszty te mogą przyczynić się do opóźnienia procesu ożywienia gospodarczego.

Szef Izby, Colin Stanbridge, powiedział: ,,Pół miliarda funtów, to kolosalna kwota dla gospodarki Londynu.”

Twierdzi on również, że zeszłotygodniowe strajki kosztowały miasto aż 200 milionów funtów. Do bilansu strat doliczone zostały również koszty poniesione w związku z protestem, który odbył się tego lata.

Aby nadrobić opóźnienie w dostarczaniu przesyłek oraz listów Royal Mail musiał korzystać z usług prywatnych firm kurierskich. Jest to główna przyczyna poniesionych kosztów.

Przedstawiciele Royal Mail oraz związków zawodowych pracowników poczty -Communication Workers Union, są w trakcie prowadzenia rozmów na temat bezpieczeństwa oraz zasad pracy. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, czeka nas kolejne 3 dni strajku w przeciągu jeszcze tego tygodnia.

Członek Communication Workers Union, Dave Ward, zaprosił do rozmów Petera Mandelsona – ministra ds. biznesu. Zdaniem związkowca rząd powinien być bardziej zaangażowany w negocjacje.

źródło: PAP, 27 października 2009.

Kiedy należy pozwolić dziecku umrzeć?
Przygotuj się na niezwykłe fajerwerkowe widowisko
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas