Gaz łupkowy i ropa naftowa w pobliżu Redditch

Gaz łupkowy i ropa naftowa w pobliżu Redditch

Wieś pomiędzy Redditch i Bromsgrove wkrótce stanie się przemysłowym rejonem wydobyć paliw kopalnianych, gdyż w ostatnim czasie odkryto tam złoża gazu i ropy naftowej. Dowiadujemy się o kontrowersyjnych planach, które doprowadziły już do rozpoczęcia przygotowań wwiercania się w ziemię w pobliżu Tardebigge, tuż za Redditch.


20 milionów funtów, tyle miasto dostanie od inwestorów, jako dofinansowanie. Jednakże, wiele osób podejmujących decyzję w tej sprawie, martwi się, że dostali tylko kilku tygodni na rozpatrzenie całej sprawy. Firma wydobywcza First Fuels złożyła już w tym tygodniu wniosek o zainstalowanie urządzeń wiertniczych w obszarze zwanym Finstall Basin, miejsce uważane za bogate w gaz łupkowy.

Proponowane miejsce w pobliżu Dusthouse Lane obejmowałoby powierzchnię 5 platform wiertniczych, każda o wysokości 38 metrów. Okres już 5 lat ma wygenerować zwrot inwestycji, dzięki wydobyciu znacznej ilości gazu i ropy naftowej.

Wszystko zaczęło się w ubiegłym roku, gdzie odkryto potencjał wwiercania się w ziemię w tym rejonie, w celu otrzymania gazów łupkowych. Taką informację podała profesor Dorothy Yarnell z Uniwersytetu Worcester, która pracuje z First Fuels.

Powiedziała także: „Pomimo niewielkich problemów związanych z odwiertem, dla pobliskich miast to wielka szansa. Wiele osób może dostać dobrą pracę a miasto otrzyma tańsze rachunki za energię oraz dofinansowania”. Harry Oakes, z grupy „Frack Off Our Lovely Finstall” nazwał te plany „skandalicznymi” i wzywa mieszkańców do podjęcia działań aby podpisywać petycję, w celu zablokowania odwiertów na naszym terenie. „Nie chcemy niszczyć naszego dziedzictwa w tym rejonie” – dodał. Przez całe lata był spokój a teraz wygląda na to, że będziemy musieli walczyć o nasze tereny. Tardebigge Locks są atrakcją turystyczną a odwierty gazu łupkowego mogą doprowadzić do katastrofy ekologicznej w przypadku, kiedy dojdzie do zanieczyszczenia wody w pobliskich rzekach przez substancje, które używa firma podczas odwiertów.

Aby podpisać petycję skorzystaj z formularza na tej stronie.

Szansa dla motocyklistów, aby podszkolić techniki ...
Szkoła cieszy się nowym boiskiem po projekcie pozy...

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas