Frustracja w związku ze złą diagnozą lekarza

Matka nastolatki z mózgowym porażeniem dziecięcym jest sfrustrowana, że jej córka nie może ubiegać się o Disability Living Allowance (DLA) od ponad roku. Teresa Onions, z London Close twierdzi, że Departament Pracy i Emerytur (DWP) popełniło mnóstwo błędów dotyczących jej wniosku, co spowodowało, że jej córa nie otrzymuje świadczenia.

Kobieta i jej córka zostały poproszone o wypełnienie formularza wniosku w kwietniu 2009 r. o przedłużenie zasiłku, ale wysłano zły formularz, a gdy okazało się, że to niepoprawny formularz, wysłano drugi kolejny zły formularz, po czym zasiłek został zatrzymany. Kiedy wysłano trzeci formularz, rodzina odesłała go i odwiedziła lekarza DWP, który po spędzeniu tylko 15 minut z 17-letnią Sophie stwierdził, że nastolatka ma problemy z sercem. Pomimo iż jej własny lekarz wykonuje jej badania na padaczkę i twierdzi, że dziewczyna nie może samodzielnie funkcjonować, wydział DWP na podstawie raportu własnego lekarza oświadczył, że nastolatka nie spełnia warunków wymaganych do otrzymywania świadczeń.

Rodzina teraz walczy, aby przywrócić Sophie zasiłek, ale czuje się sfrustrowana po tym, jak powiedziano im, iż sprawa sądowa nie odbędzie się przed sierpniem. Pani Onions powiedziała: ,,Jedna z nóg Sophie jest dłuższa, co wpływa na jej równowagę, ona ma kłopoty z samodzielnym gotowaniem, ona nie ma poczucie zagrożenia kiedy przechodzi przez drogę, a mimo to lekarz stwierdził, że ma dobrą koordynację, nie stanowi zagrożenia dla siebie i może gotować posiłki dla siebie. Napisał on, że córka ma wadę serca, a nie wadę mózgu co zastanawia nas, czy lekarz DWP nie pomyślał sobie, że wymyślamy to. Wszystko, czego chcemy dla Sophie to zdobycie tego, co jej się należy by ułatwić jej życie.”

U Sophie, która ma siostrę bliźniaczkę Ann, po raz pierwszy zdiagnozowano porażenie mózgowe, kiedy miała 18 miesięcy i potrzebowała stałej opieki matki. Kiedy zdawała egzaminy w maju, mogła być przy niej asystentka, jednak z chwilą likwidacji zasiłków przywilej ten został jej odebrany. Rodzina ma jednak nadzieję, że uda jej się dojść do porozumienia z Kingsley College.

Rzecznik DWP powiedział: ,, Disability Living Allowance (DLA) przyznaje się, biorąc pod uwagę informacje zawarte w raportach medycznych oraz na podstawie informacji podanych przez klienta, takich jak wpływ niepełnosprawności na możliwość poruszania się i dbania o siebie. Klienci, którzy nie zgadzają się z decyzją, mogą odwołać się w ciągu jednego miesiąca.”

źródło: Redditch Standard, 19 maja 2010 r.

Mężczyzna napadł na autobus w dzielnicy Crabbs Cro...
Matka z Lichfield zabiła dwoje swoich dzieci
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas