Fotoradarów jeszcze więcej

Jeśli nowy program pilotażowy zakończy się powodzeniem, fotoradary mogą pojawić się w całym księstwie Worcestersire. Nowy projekt dotyczy miejsc, gdzie nie odnotowano poważnych wypadków drogowych. Przez następne sześć miesięcy mobilne urządzenia będą działały na trasie A443 Worcester Road w miejscowości Great Witley. Mimo faktu, iż odpowiedzialna za umieszczenie radarów Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego twierdzi, że poważne lub śmiertelne wypadki nie stanowią problemu na tej trasie, o umieszczenie radarów apelują sami mieszkańcy wioski. Twierdzą oni, że kierowcy nagminnie nie przestrzegają ograniczenia prędkości.

W podobnej sytuacji znajduje się siedem innych dróg, w tym Hollywood Lane w Wythall. Radary zostaną tam zainstalowane w przeciągu następnych sześciu miesięcy.

Projekt miałby być uzupełnieniem złagodzonych przepisów dotyczących fotoradarów, wprowadzonych przez rząd ponad dwa lata temu.

W ramach starych zasad organizacje odpowiedzialne za mierniki prędkości mogą umieścić je jedynie w miejscach spełniających wysokie kryteria. Główny warunek to osiągnięcie minimalnej liczby osób poważnie rannych lub zabitych, co pozwalało na ubiegania się o zwrot pieniędzy od rządu na pokrycie kosztów uruchomienia urządzeń.

Jednakże w kwietniu 2007 r. rząd podjął decyzję o nie bezpośrednim dofinansowaniu Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zamian pieniądze przekazywano radom powiatów jako dotację, co miało przekonać kierowców, że nie są traktowani jak ,,skarbonki”.

W wyniku zmian Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nie musi przestrzegać zasad mówiących, że radary muszą być widoczne, odpowiednio oznakowane oraz mogą być ustawione jedynie w miejscach częstych wypadków.

Katy Jenkins ze spółki Safer Road Partnership twierdzi, że dwie trzecie kierowców jadących drogą Worcester Road poprzez wieś, łamie ograniczenie prędkości 30 mil na godzinę. 15% kierowców przekracza dozwoloną prędkość o 10 mil na godzinę, co udowadnia, że problem jednak istnieje.

,,Jeśli projekt odniesie sukces, będziemy chcieli go wprowadzić także w innych miejscach.”
,,Głównym powodem nowego systemu jest bezpieczeństwo mieszkańców, wprowadzając projekt wysłuchaliśmy obaw tutejszych mieszkańców. "

,,W Great Witley może nie było zbyt wielu wypadków ale mamy dane potwierdzające, że ludzie jeżdżą zbyt szybko.”

Jednakże rzecznik grupy AA powiedział, że działania te wcale nie upewnią kierowców, że radary służą poprawieniu bezpieczeństwa a nie zdobyciu pieniędzy: ,,Jako organizacja zawsze mówiliśmy, że umieszczenie tych urządzeń byłoby bardziej przydatne w miejscach, gdzie wypadki się zdarzają. Radary umieszcza się po to, aby poprawić bezpieczeństwo. Jak zapobiec wypadkom w miejscach gdzie nie mają one miejsca?”

źródło: Redditch Standard, 18 września 2009

Ponowne otwarcie Woolworth'a
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas