Egzaminy GSCE z przedmiotów ścisłych za łatwe

Egzaminy GSCE z przedmiotów ścisłych oraz matematyki są w dalszym ciągu „zbyt łatwe” i nie sprawdzają znajomości podstawowych zagadnień programu nauczania. Według nowego raportu Ofqual (Office of Qualifications and Examinations Regulation), mimo ostrzeżeń, nie udało się „zaostrzyć" egzaminów. Jeden z arkuszy pozwalał uczniom na zdobycie stopnia C, przy osiągnięciu zaledwie 6 z 30 punktów, podczas gdy inne wymagały mniej niż połowy punktów by zdobyć ocenę A. Egzaminy nie zdały swego zadania, ponieważ było zbyt wiele zadań zamkniętych (testów wyboru), co nie dało szansy uczniom pokazania swoich umiejętności.

Test z nauk ścisłych został skrytykowany, ponieważ nie sprawdził umiejętności uczniów w posługiwaniu się danymi, ani znajomości słownictwa technicznego. Ofqual zażądał przeprowadzenia kontroli w marcu 2009 roku, by spróbować podnieść standardy przed egzaminami GCSE w 2009 i 2010 r. Raport stwierdził: „Wyniki tego badania nie różniły się znacząco od poprzednich badań, co stanowi dodatkowy dowód, że normy są obecnie zbyt niskie w egzaminach GCSE oraz dodatkowych kwalifikacjach przedmiotów ścisłych."

Minister edukacji, Nick Gibb, w wywiadzie z gazetą Telegraph powiedział: „Niepokojące jest, że Ofqual uznał, że takie niedociągnięcia pozostały również w ostatnim roku egzaminacyjnym GCSE. Chcemy, aby wszystkie kwalifikacje były tak rygorystyczne, jak to możliwe i tak dobre, jak każde inne na świecie, by uczniowie i rodzice mogli mieć do nich ogromne zaufanie. Niezależny regulator ma prawo do odwołania organów odpowiedzialnych za poprawę tych egzaminów.”

źródło: Metro, 25 lipca 2010 r.

Przepraszając więźniowie będą mogli skrócić swoje ...
Niskie stopy procentowe utrzymają się do 2014 roku
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas