Dzieci spożywające alkohol celem policji

Dzieci w wieku od 10 lat, które po spożyciu alkoholu zachowywały się antyspołecznie w południowej części Redditch, stają się celem policji. Dzieci mogą teraz zostać przemieszczone przez oficerów, jeżeli istnieje podejrzenie, że zachowują się one w nieprzyzwoity sposób z powodu spożycia alkoholu. Do tej pory policjanci mogli zmusić do opuszczenia terenu jedynie osoby powyżej 16 roku żucia.

Młodzież pijąca alkohol może również stanąć przed sądem, ponieważ oficerowie policji z Redditch mają zamiar skorzystać z nowego przepisu w sekcji 30, z Policing and Crime Act 2009 mówiącego, że każda osoba poniżej 18 roku życia, posiadająca przy sobie alkohol trzy lub więcej razy w ciągu jednego roku, popełnia przestępstwo. Jest to część ,,Operacji Flagship”, która została wprowadzona w związku z rosnącą liczbą doniesień w marcu, szczególnie w okolicach Woodrow Centre oraz placu zabaw w pobliżu Lodge Pool Driver. Zauważono również wzrost liczby zachowań antyspołecznych w okolicy sklepów w dzielnicy Headless Cross, na ulicy Mason Road oraz Morton Stanley Park.

Nicky Slough, sierżant lokalnej południowej policji, wyjaśnił: ,,Często doświadczamy tymczasowych wzrostów liczby takich zdarzeń o tej porze roku, której towarzyszą przerwa Wielkanocna, jaśniejsze wieczory oraz cieplejsza pogoda. Całkowicie rozumiemy jaki wpływ może mieć ten rodzaj zachowania, w szczególności jeżeli zamieszani są w to nieletni pijący alkohol i są to sytuacje, w których będziemy używać naszych uprawnień oraz praw, które do tej pory nie były dla nas dostępne.”

Ludność częściej będzie widziała policjantów w kluczowych momentach, patrolujących okolice pieszo lub poruszających się rowerami. Specjalnie przeszkoleni oficerowie będą używali kamer noszonych na ciele, by móc uchwycić dowody zachowań antyspołecznych, które będzie można użyć w czasie procesu. Istnieje tzw. a Designated Public Place Order (DPPO) w Woodrow Centre, co oznaczać może konfiskatę alkoholu, grzywnę w wysokości £50, a nawet areszt oraz proces każdego niechętnego do współpracy.

Sierżant Slough dodał: ,,Oficerowie już do tej pory namierzyli znaczne ilości alkoholu w związku z operacją Flagship. W piątek, 9 kwietnia, młodzieży zbierającej się na ulicach Tredington Close, Salford Close, Milcote Close oraz Woodrow Centre, skonfiskowano alkohole takie jak cider oraz piwo.”

To jest dopiero początek operacji i będziemy ją kontynuować w czasie nadchodzących letnich miesięcy. Młodzi ludzie muszą zrozumieć, że policja nie jest przygotowana do tolerowania antyspołecznego zachowania i nie powinni go również tolerować lokalni mieszkańcy. Mamy nadzieję, że będą oni czuć się pewniej w związku z pozytywnymi akcjami jakie podejmujemy.” Każdy, kogo poproszono o kupno alkoholu może zawiadomić policję dzwoniąc pod numer: 0300 333 3000.

źródło: Redditch Standard, 15 kwietnia 2010 r.

Uprawiał seks z 13-latką, którą poznał na Facebook...
Policja apeluje do świadków napadu
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas