Dodatkowe pieniądze dla osób niepełnosprawnych

Osoby starsze oraz niepełnosprawne zamieszkujące Redditch mogą otrzymać łącznie 50 tys. funtów dodatkowego wsparcia w wyniku decyzji rządu o dodatkowych 40 milionach funtów dotacji na tzw. Disabled Facilities Grant.

Dotacja zostanie przydzielona lokalnym władzom, a samo miasto Redditch uzyska 50 158 tys. funtów. Środki te zostaną przeznaczone na wyposażenie mieszkań osób niepełnosprawnych w wiele udogodnień ułatwiających im funkcjonowanie. Podopieczni będą mogli zakupić specjalne kładki wjazdowe na schody lub też sprzęt potrzebny do swobodnego poruszania się w łazience.

Jak mówi Minister Norman Lamb - dla osób niepełnosprawnych i starszych nawet najprostsze czynności, takie jak wchodzenie po schodach czy korzystanie z prysznica, mogą być uciążliwie.

Wiemy, że większość tych osób pragnie zachować anonimowość i otrzymać wsparcie w zaciszu własnego domu. Ta dotacja pomoże przeprowadzić niezbędne zmiany, ułatwić takim osobom życie codzienne, a nawet zapobiec lub opóźnić rozwój ich choroby.

Zastępca naczelnego rady miejskiej Redditch, Sue Hanley, dodała, że ogłoszenie dodatkowego finansowania dla lokalnych organizacji pomocy społecznej zostało mile przyjęte przez wszystkich radnych. - Dotacje na udogodnienia dla niepełnosprawnych to kluczowy aspekt pomocy ludziom, aby zapewnić im niezależność w ich własnych domach. Od dawna wspieraliśmy ten pomysł. Przez ostatnie 3 lata ponad 225 rodzin w Redditch otrzymało już taką pomoc i cieszymy się, że możemy kontynuować naszą pracę w tym zakresie.

Rada wkrótce przedyskutuje, jak najlepiej wykorzystać te pieniądze i przeznaczyć je na lokalne priorytety w nadchodzącym roku, jako że to dofinansowanie wchodzi w skład budżetu na następne pół roku – dodała Sue Hanley.

Źródło: redditchadvertiser.co.uk opr. ND

Trudny rynek pracy dla młodych mieszkańców Redditc...
Kierowcy ignorują ostrzeżenia policji
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas