Dodatkowe opłaty za podlewanie ogródka?

Gospodarstwa domowe mogą zostać obarczone dodatkowymi opłatami za podlewanie swoich ogródków. Propozycja ta, zgłoszona w celu zapobiegania globalnemu ociepleniu, będzie rozpatrzona przez członków parlamentu z regionu West Midlands. Caroline Spelman, minister środowiska z partii konserwatystów, będzie rozpatrywać plany na temat umieszczenia licznika poboru wody w każdym domu. Pomysł został opracowany przez Lorda Krebs z uniwersytetu w Oxford, gdzie jest przewodniczącym wydziału środowiska. Powiedział on, że społeczeństwo musi się nauczyć, że woda nie jest „nieskończonym zasobem” i zasugerował, że powinny być dopłaty do podlewania ogrodu.

Jednak Pani Spelman została wezwana do odrzucenia wniosku przez członka parlamentu z Black Country należącego do partii laburzystów, Johna Spellar. Powiedział: „Dlaczego ktoś chciałyby opodatkować tak przyjemne zajęcie jak dbanie o ogródek? Co się dzieje z tymi akademicznymi typami, którzy nie mogą znieść ludzi w ciszy spędzających czas w sposób, jaki lubią?” Dodał również: „Mimo wszystkich strasznych historyjek, wcześniej w tym roku, w okresie kiedy była susza, rezerwy wody w kraju były na normalnym poziomie. Dodatkowo instalacja i serwisowanie liczników wiąże się z potężnymi kosztami. Caroline Spelman powinna stanowczo wrzucić ten raport do kosza.”

Raport został zamówiony przez rząd by zbadać, w jaki sposób Wielka Brytania może poradzić sobie z globalnym ociepleniem, zakładając, że niektóre zmiany klimatyczne mogą teraz być nieuniknione. Pani Spelman rozpoczęła sprawozdanie w Izbie Gmin, ale jej zalecenia nie są jeszcze polityką rządu. Powiedziała: „Dzisiejszy raport stanowi wezwanie do przebudzenia. Głosi on, że nie ma żadnej części społeczeństwa, która nie zostałaby dotknięta globalnym ociepleniem. Oznacza to, że każdy musi pomyśleć o jego zapobieganiu. Ten rząd będzie kontynuował działania w celu upewnienia się, że zmiany klimatyczne będą częścią tego, jak zarządzamy naszym środowiskiem naturalnym - zwłaszcza na krytycznych płaszczyznach takich jak racjonalizacja zużycia wody, bioróżnorodność i produkcji żywności.”

W przyszłym roku ministrowie opracują białą księgę w sprawie zaopatrzenia w wodę, która uwzględni przypadek obowiązkowego pomiaru wody. Obecnie jedynie 30% gospodarstw domowych posiada liczniki, mimo, że takie urządzenia są wszechobecne w innych krajach Europejskich.

źródło: Birmingham Mail, 18 września 2010 r.

Pracownik salonu Audi ukradł dwa auta za £90 000
Śmierć mężczyzny pod kołami pociągu była wypadkiem
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas