Diamond Bus jako pierwszy operator autobusowy w regionie West Midlands oferujący płatności metodą zbliżeniową

Diamond Bus jako pierwszy operator autobusowy w regionie West Midlands oferujący płatności metodą zbliżeniową

Firma autobusowa Diamond ma uruchomić nowy system sprzedaży biletów w Redditch. Dzięki temu będzie to pierwszy operator autobusowy w West Midlands oferujący sprzedaż biletów metodą płatności zbliżeniowej. Kontrakt z brytyjską firmą Ticketer zaopatrzy autobusy w urządzenia do zbliżeniowej płatności na terenie całego West Midlands, czyli także w Redditch.

Wyposażone w ten system autobusy będą już jeździć od 23 kwietnia 2017 roku. Każdy bilet o wartości do £30, będzie można nabyć za pośrednictwem zbliżeniowej karty płatniczej. Dzięki nowej technologii autobusy zmniejszą opóźnienia, ponieważ pasażerowie będą spędzać mniej czasu na kupno nowego biletu. Bilety zostaną wydrukowane z indywidualnymi kodami QR, które będą sprzedawane podczas wchodzenia na pokład autobusu. Kody QR będą unikalne, co ma przyczynić się to do zmniejszenia liczby przypadków kradzieży biletów. Nowe maszyny biletowe są wyposażone w najnowocześniejsze narzędzia do śledzenia i komunikacji informacji o płatnościach w sposób bezpieczny i szybki.

Simon Dunn, szef firmy Diamond Bus powiedział: „Naprawdę cieszę się z postępu w autobusach Diamond. Inwestycja przekracza 600 000 funtów, ale przyniesie wiele korzyści zarówno klientom jak i firmom. Wszystko po to, aby poprawić jakość usług świadczonym naszym pasażerom. Mam także nadzieję, że w najbliższym czasie firma będzie mogła przekazywać informacje pasażerom w czasie rzeczywistym, bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji mobilnej i strony internetowej.”

Co z polskimi sklepami po Brexicie?
Apteki i lekarze dostępni w czasie Świąt Wielkanoc...

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas