Czy to koniec przymusu przerabiania angielskich samochodów?

Polska dostała upomnienie od Komisji Europejskiej za odmowę rejestracji samochodów posiadających kierownicę po prawej stronie. Według Komisji Polska łamie prawo unijne i dlatego żąda zmiany dotychczasowych przepisów.

Jak twierdzi KE, Polska nie przestrzega unijnej doktryny o homologacji typów układów kierowniczych ustanowionej w 1970 r., dyrektywy ramowej o homologacji pojazdów silnikowych z 2007 r., a także art. 28 unijnego traktatu, który gwarantuje swobodny przepływ towarów na wspólnym rynku unijnym.

Aby zarejestrować angielski samochód, przed rejestracją należało ,,przełożyć kierownicę” na lewą stronę. Według KE jest to zbędne. Jak argumentuje komisja, samochody takie bez przeszkód rejestrowane są w innych krajach unii, np. w Niemczech.

Sprawą tą KE zainteresowała się na prośbę mieszkańca Kielc, który bezowocnie starał się zarejestrować samochód przystosowany do ruchu lewostronnego.

Komisja wezwała Polskę do ,,korekty uchybień”. Jeśli reakcja polskich władz będzie niewystarczająca, sprawa może trafić do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.

źródło: PAP


Zmiany w przyznawaniu zasiłków
Gdzie najbezpieczniej? Sprawdź już teraz!
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas