Czy Polacy zaczynają wyjeżdżać z Wielkiej Brytanii przez Brexit?

angli_20170624-173542_1

Jak informuje „Rzeczpospolita” - coraz więcej Polaków wyjeżdża z Wielkiej Brytanii obawiając się Brexitu. Okazuje się jednak, że z tezą tą nie zgadza się wielu Polaków...

Nie przeprowadzono jeszcze badań na temat tego, ilu Polaków zdecydowało się opuścić Wielką Brytanię po Brexicie, dlatego nikt nie operuje w tym przypadku rzetelnymi statystykami. Jedyne dane, które opublikowano ostatnio na temat imigrantów z Europy Wschodniej pochodzą od University of Oxford's Migration Observatory i dotyczą drastycznego spadku liczby nowych przyjezdnych m.in. z Polski do Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z raportem liczba osób starających się o National Insurance Number spadła z 40 tysięcy do 26 tysięcy od czasu referendum. Z kolei w ciągu pierwszego kwartału tego roku odnotowano 96% spadek liczby pielęgniarek z UE aplikujących o pracę na Wyspach. Liczby te dowodzą tego, że Wielka Brytania przestała być już atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy udają się na emigrację zarobkową.

Jednak to, czy Polacy wyjeżdżają z Anglii jest już zupełnie inną kwestią. W tym temacie media polonijne i polskie nie są zgodne, gdyż bazują jeszcze na relacjach indywidualnych osób, a nie na statystykach popartych szeroko zakrojonymi badaniami, co - mamy nadzieję - niebawem się zmieni.

Z kolei z relacji indywidualnych osób, z naszego doświadczenia, wynika, że wielu Polaków nawet nie myśli o opuszczeniu Wielkiej Brytanii. Wręcz przeciwnie dokładają wszelkich starań, aby uzyskać gwarancję w sprawie zachowania swoich praw po Brexicie.

Chociażby lawina aplikacji, z którą nie jest się w stanie uporać Home Office, dotyczących stałej rezydentury jest dobrym przykładem. Kolejnym jest ilość podań dotyczących brytyjskiego obywatelstwa. Natomiast z relacji naszych czytelników wynika, że nie zamierzają wcale tak łatwo rezygnować z tego, co udało im się osiągnąć na Wyspach.

Większość z nich jest zadowolona ze swojego życia w Wielkiej Brytanii i nie widzi swojej przyszłości w Polsce, która nadal nie jest im w stanie tyle zaoferować, co Zjednoczone Królestwo. Dzisiaj z kolei media obiegła informacja o zagwarantowaniu praw imigrantom z UE po Brexicie na Wyspach, co najprawdopodobniej jeszcze bardziej utwierdzi Polaków w tym, aby nie rezygnować ze swojego życia w UK i nie pakować walizek.

Wzmożona ilość włamań do mieszkań poprzez otwarte ...
Rosnące ceny alkoholu w Wielkiej Brytanii

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas