Co z polskimi sklepami po Brexicie?

Co z polskimi sklepami po Brexicie?

W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W tym czasie polskie sklepy w Anglii wyrastały jak grzyby po deszczu. Zapotrzebowanie na polskie produkty rosło błyskawicznie uginając sklepowe półki przeróżnymi polskimi smakołykami. Należy pamiętać, że polskie sklepy w Anglii otwierali nie tylko Polacy, ale także obywatele Anglii oraz inni imigranci, którzy również przyjechali do Anglii w celach zarobkowych. Na początku to był świetny biznes, tym bardziej, kiedy w jednym mieście był tylko jeden polski sklep.

W przypadku otwarcia nowych sklepów asortyment był powiększony, aby zyskać większą liczbę klientów. Nie tylko Polacy zauważyli, że polskie produkty są smaczne i dobre, więc i inne narodowości takie jak Słowacy czy Rumuni zaczęli kupować produkty w polskich sklepach. Również Brytyjczycy docenili jakość oraz cenę polskich smakołyków, więc i ich także w polskich sklepach nie brakuje.

Niestety polskie sklepy czeka trudny okres, wszystko przez Brexit. Niejeden właściciel odczuje jego skutki na własnej skórze. Można było zauważyć wzrost cen, gdyż rośnie koszt importowanej żywności z krajów sąsiednich. Wszystko zaczęło się po referendum w sprawie Brexitu, gdzie funt stracił 15% swojej wartości.

Rabobank szacuje, że w momencie wystąpienia Anglii z Unii Europejskiej wzrost cen żywności wzrośnie nawet o 8%. Oczywiście trzeba pamiętać, że to wszystko zależy od wynegocjowanych umów Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Jeżeli okaże się, że Wielka Brytania nie wynegocjuje korzystnych dla nas umów, stracimy na tym wszyscy.

Rosnąca cena produktów w sklepach to nie tylko jeden problem, drugim negatywnym aspektem jest liczba naszych rodaków w owych sklepach. Wiele Polaków w UK deklaruje, że zostanie dalej w Anglii, w zależności od tego, jakie warunki i prawa zostaną ustanowione. Z pewnością odnotuje się wzmożony trend powrotów Polonii to ojczystego kraju. Firmy transportowe będą pewnie zacierały ręce, gdyż popyt na ich usługi wzrośnie.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiada pr...
Diamond Bus jako pierwszy operator autobusowy w re...

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas