Chaos w Redditch przez protest taksówkarzy

Powstały chaos w Redditch był wynikiem zgorzkniałych taksówkarzy, którzy blokowali drogi w związku z podniesieniem cen testów taksówek. Miasto Redditch zostało sparaliżowane kilka dni temu, przez kierowców, którzy zaczęli blokować drogi w mieście, w tym również od Urzędu Miasta w Redditch aż do Unicorn Hill.

Autobusy nie mogły przejechać, a karetki musiały użyć sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Również jedna z zdesperowanych matek miała problem, by dojechać do apteki i kupić lekarstwa dla bardzo chorej córki. Pierwszy taksówkarz , który nie chciał podać nazwiska, i który uczestniczył w proteście, opisał to jako wielkie zamieszanie. Dwa razy widziano taksówkarza, który wyszedł przed autobus i odmówił opuszczenia drogi, i w wulgarny sposób atakował bezbronnego kierowcę autobusu.

Jedna osoba, która wypowiedziała się na ten temat, oznajmia że pracowała kiedyś w branży taksówkarskiej w Redditch i wie, że miasto przez wiele lat próbowało podnieść standardy taksówkarskie w mieście, ale zawsze kończyło się to twardym oporem. Blokada dróg zorganizowana przez Związek Taksówkarzy w Redditch, była protestem przeciwko Radzie Miasta Redditch, która chce aby taksówkarze zrobili obowiązkowe miejskie testy bezpieczeństwa, a nie jak to było dotychczas przez inne dwa centra zewnętrzne.

Według  taksówkarzy mowa jest o podniesieniu kosztów o 300%, na co oni  nie mogą sobie pozwolić. Safder Hussain, przewodniczący związków taksówkarzy w Redditch chciałby podziękować klientom, którzy wsparli kierowców w tym proteście. „To było bardzo niepomyślne, że musiało się to wydarzyć i mamy nadzieję, że nie dojdzie do tego ponownie”, powiedział Safder Hussain. „Jednakże czujemy, że zostaliśmy popchnięci do tego protestu i nie mieliśmy innego wyjścia. Zrobiliśmy to tylko dlatego, ponieważ nie chcemy, aby ludzie cierpieli za błędy popełnione przez Redditch Council”.

Pracownik Urzędu Miasta Juliet Brunner odpowiedzialna za bezpieczeństwo społeczeństwa w Redditch powiedziała: „My całkowicie rozumiemy własne sprawy taksówkarzy, dlatego jesteśmy w formalnych konsultacjach w sprawie opłat. Jednakże nie możemy iść na kompromis z bezpieczeństwem na drodze. Powtarzamy, że decyzja o nowych standardach bezpieczeństwa taksówek jest stanowcza i godna zaufania i musi zastąpić stare, mniej bezpieczne standardy”.

źródło: Redditch Advertiser, 25 maja 2011 r.

Wypowiedz się o transporcie miejskim w Redditch
Podpalenie budynku Arrow Valley Social Club
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas