Brytyjczycy najbardziej otyłymi w Europie

Brytyjczycy są najbardziej otyłym narodem w Europie oraz 5. pod względem nadwagi wśród wszystkich rozwiniętych krajów na świecie, ujawniają badania. Stany Zjednoczone są domem dla największych ludzi na naszej planecie, gdzie ponad 3 spośród 10 mężczyzn oraz kobiet jest klinicznie otyłych. Na kolejnych miejscach znajdują się Meksyk, Chile, Nowa Zelandia, a następnie Wielka Brytania. Ćwierć dorosłych Brytyjczyków jest otyłych, a aż 66% mężczyzn oraz 57% kobiet posiada nadwagę.

Najszczuplejszymi ludźmi są Japończycy, z których jedynie 3% stanowią osoby otyłe, a nadwagę ma jedna spośród pięciu osób. Obywatele z Południowej Korei, Szwajcarii, Norwegii oraz Włoch są następni w kolejce do tego tytułu, wynika z raportu OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development).

W Europie, to Irlandia jest następnym krajem po Brytanii gdzie jest najwięcej otyłych osób. Następni są: Luxemburg, Grecja oraz Węgry. Ankieta brała pod uwagę obwód pasa 33 najbardziej rozwiniętych państw świata. Ciężko otyli najczęściej umierają o 2 do nawet 8 lat szybciej niż osoby o normalnej wadze. Osoby takie również zarabiają o 18% mniej niż szczupli, ujawnił raport OECD.

Ekonomista z OECD, Franco Sassi, powiedział: „Żywność jest dużo tańsza niż w przeszłości, żywność nie jest szczególnie zdrowa, a style życie ludzi się zmieniają. Ludzie mają mniej czasu by przygotować posiłki i jedzą częściej w restauracjach. Rząd może pomóc ludziom w zmianie stylu życia za pomocą stwarzania nowych opcji lub poprzez ulepszanie już istniejących, by były bardziej przystępne i tańsze. Alternatywnie rząd może użyć perswazji, edukacji oraz informacji aby uczynić dostępne opcje bardziej atrakcyjnymi. Jednak delikatny wstęp jest bardziej kosztowny, trudniej osiąga się w ten sposób cel oraz jest gorszy do obserwowania.”

źródło: The Sun, 24 września 2010 r.

Policja powstrzymała niedoszłego samobójcę z Birmi...
Mężczyzna pchnięty nożem na Mout Street w Redditch
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas