Brutalnie zaatakowany mężczyzna stracił część czaszki

Mężczyzna brutalnie pobity przez grupę bandytów stracił znaczną część czaszki. W miejsce, gdzie jego mózg nie jest chroniony, wstawiono mu tytanową płytkę. Steve Gater, lat 26, otrzymał bioniczny implant w miejsce czoła po barbarzyńskim incydencie.

Matka mężczyzny – Nina, lat 47, mieszkająca w Essex powiedziała: ,,Jest to ogromny krok naprzód.”

,,Nowy implant sprawi, że Steve poczuje się dużo lepiej po tym okropnym roku.”

Mężczyzna, który pracował jako operator wózka widłowego, w wyniku pobicia stracił połowę przedniej części czaszki. Obrażeniom uległ także mózg. Steve został brutalnie pobity przez dwójkę nastolatków, kiedy wracał z pracy do domu prawie rok temu.

Szokująca historia Steve’a poruszyła serca ludzi w całym kraju. Kiedy okazało się, że Wymiar Sprawiedliwości umorzył sprawę – pozwalając bestialskim napastnikom odejść wolno, wydarzenie to trafiło na pierwsze strony gazet na całym świecie.

W ostatni czwartek Sreve przeszedł skomplikowaną operację w Queens Hospital w Romford. Operacja trwała 7 godzin. W miejsce jego porozbijanego czoła wstawiono tytanowy implant.

Operacja

Nina powiedziała: ,,Steve jest teraz troszkę opuchnięty, ale miło go widzieć z nowym czołem.”

,,Teraz to już tylko kwestia odbudowy jego pewności w siebie i sprawienia, by czuł się bardziej bezpieczny.”

Dodała również: ,,Przedtem nie miał żadnej ochrony, jego mózg był okryty jedynie przez skórę.”

Do przerażającego ataku doszło 15 stycznia, kiedy mężczyzna wracał do domu. Dwóch nastolatków w wieku 17 i 18 lat krzycząc wyśmiewali się z jego kuzynki.

Rozzłoszczony Steve rzucił wyzwanie chuliganom i został uderzony z taką siłą, że upadł na chodnik roztrzaskując swoją głowę. Mężczyzna przez dwa tygodnie pogrążony był w śpiączce, a jego mózg niezwykle spuchł, toteż lekarze z Queens Hospital zmuszeni byli usunąć połowę przedniej części czaszki.

Jego zmartwiona matka wraz z rodziną na zmianę czuwali przy jego łóżku. Dawano mu jedynie 15 % szans na przeżycie. Zwyciężył walkę o życie, lecz teraz cierpi na częste napady, które sprawiają, że Steve ma trudności z chodzeniem, a jego pamięć oraz energiczna osobowość zostały zrujnowane. Policja oskarżyła dwóch nastolatków o szokujący napad zaledwie dwa dni później.

Jednakże Steve nigdy nie zobaczy swoich oprawców przed sądem, ponieważ Wymiar Sprawiedliwości stwierdził, że nie ma wystarczających dowodów aby stwierdzić rzetelne udowodnienie winy.

Tytan to niezwykle trwały, lekki i odporny na korozję materiał. Był użyty między innymi do produkcji legendarnego samolotu Concorde oraz nuklearnych łodzi podwodnych.

źródło: The Sun, 20 listopada 2009 r.

Mąż oczyszczony z zarzutów zamordowania żony
Nowa odmiana świńskiej grypy odporna na Tamiflu
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas