Baza danych pacjentów NHS jednak zostanie stworzona

Kontrowersyjna baza danych zawierające osobiste informacje dotyczące stanu zdrowia jednak zostanie stworzona, mimo wcześniejszych obietnic rządu dotyczących swobody obywatelskiej. Uczestnicy kampanii oskarżyli koalicję o zmianę zdania na temat systemu, który ich zdaniem zmusza ludzi do korzystania z niego, a rezygnacja jest bardzo trudna. Skomputeryzowana baza danych jest zaprojektowana tak, by z informacji o pacjentach mogli korzystać wszyscy lekarze GP, konsultanci szpitalni, pielęgniarki i inni pracownicy.

Minister zdrowia Simon Burns, konserwatysta, ogłosił, że dane pacjentów będą wciąż wprowadzane do systemu. Torysi twierdzą natomiast, że nigdy nie wypowiedzieli ostatniego słowa w tej sprawie. Jednak Alex Deane, dyrektor organizacji Brother Watch powiedział, że pacjenci powinni uzyskać wszystkie informacje na temat wad, i podobnie jak nakaz posiadania dowodów osobistych, tą reformę należy porzucić. Powiedział: „To haniebny zwrot ze strony koalicji. Rząd chce, byśmy uwierzyli, że traktują poważnie prywatność i wolność osobistą – to jest ich pierwszy test, który w dodatku oblali. Będzie to niepotrzebny, drogi i natrętny biurokratyczny proces. Lekarze dawali sobie radę bez niego do tej pory. Nasze badania pokazały jak bardzo NHS potrafi naruszać prywatność – i będzie jeszcze gorzej.”

Wprowadzenie systemu w niektórych regionach zostało zawieszone w związku ze skargami lekarzy, iż decydowanie się na proces jest zbyt skomplikowane i próbuje się go wprowadzić w krótkim czasie.

źródło: Daily Mail Online, 05 czerwca 2010 r.

 

Zamieszana w morderstwo odwołuje się do sądu
Byli ministrowie z partii pracy dostaną £1,2 milio...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas