Aresztowanie napadających na nastolatka w łóżku

Dwójka mężczyzn, która wtargnęła do mieszkania nastolatka z Redditch we wczesnych godzinach porannych by dokonać brutalnego napadu, została zamknięta w więzieniu.

Sędzia Alistair McCreath powiedziała, że zachowanie dwójki nie jest w żaden sposób usprawiedliwione i na szczęście ich ofiara nie doznała złamań kości ani uszczerbku na zdrowiu psychicznym.

Gavin Casey, lat 23, z Edgeworth Close w Redditch, oraz Richard Crumpton, lat 20, z Coldbath Road, Kings Heath, Birmingham, przyznali się do winy w sądzie w Worcester. Postawiono im zarzuty dokonania kradzieży oraz zamiar spowodowania poważnych obrażeń ciała.

Casey, który już wcześniej został skazany za używanie przemocy, otrzymał karę pozbawienia wolności na 3,5 roku. Crumpton, wcześniej skazany za włamania oraz zastraszanie, spędzi w więzieniu 2,5 roku. Sędzia skrytykował Wymiar Sprawiedliwości za odkładanie procesu przez prawie dwa lata. Twierdzono, że opóźnienia wynikały z powodu trudności w uzyskaniu dowodów sądowych.

Do zdarzenia doszło 27 lutego 2008 roku, o godzinie 1:00 w nocy para mężczyzn wtargnęła do mieszkania 17-letniego Jonathon’a McDonald’a na Boeley Court, powiedział Kerry Moreton, oskarżyciel. Był to spór o dług. Intruzi zaczęli kopać i bić nastolatka.

Za pomocą lampy Jonathon został uderzony w głowę 20 razy. Kopano go oraz skakano po nim, łamiąc jednocześnie łóżko. W pewnym momencie podczas napadu nastolatek krzyczał z bólu w poduszkę przyłożoną do jego głowy.

Kiedy napastnicy odeszli, Jonathon był w stanie zadzwonić po ambulans oraz policję. Casey i Crumpton zostali aresztowani 2 godziny później, Casey nie wypowiadając się, Crumpton zaprzeczając całemu zajściu.

Michael Aspinall, obrońca Casey’a twierdził, iż popełnił on przestępstwo będąc pod wpływem alkoholu. Jego klient prowadził chaotyczny tryb życia i nadużywał alkoholu, by poradzić sobie z pojawiającymi się problemami. Casey przyznał, że po spożyciu alkoholu nie mógł zapanować nad swoim temperamentem.

Pan Asponall przyznał, że atak był przerażający, ale Casey został zamieszany w czyjeś kłótnie będąc pijanym. Julian Harris, obrońca Crumpton’a przypomniała, że miał on jedynie 18 lat w chwili popełnienia przestępstwa. Od tej pory zmienił on swoje życie, podjął pracę i przestał palić marihuanę. Przyznał się również do picia alkoholu ze swoimi przyjaciółmi raz w tygodniu.

źródło: Redditch Standard, 16 grudnia 2009 r.

,,Mój ginekolog wykorzystał mnie” – twierdziła pac...
Oprawca Baby P pobity w więzieniu
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas