Angielski drugim językiem dla 1 spośród 6 dzieci

Jedno spośród sześciorga dzieci w szkole podstawowej nie mówi w języku angielskim jako języku ojczystym – to dwa razy więcej niż dziesięć lat temu. Liczba osób, które posługują się językiem angielskim jako językiem dodatkowym zwiększyła się o pół miliona po raz pierwszy – kładąc znaczną presję na nauczycielach, ostrzega związek nauczania.

We wszystkich szkołach, prawie milion młodych ludzi w wieku od 4 do 18 lat - około jeden na siedmiu – język angielski nie jest językiem ojczystym. Dane wywołały ostrzeżenia, że szkoły są pod presją, dążąc do uwzględnienia wielu języków używanych przez uczniów. W pewnej części Londynu, angielski nie jest głównym językiem dla ponad ¾ uczniów szkoły podstawowej. Badanie przeprowadzone przez Radę Miasta Reading stwierdziło, że uczniowie mówią w tym mieście w 127 różnych językach. Tendencje wyszły na jaw, kiedy nowy rząd ogłosił, iż przygotowuje się do wprowadzenia rocznego limitu liczby imigrantów spoza Unii Europejskiej. Dyrektor szkoły powiedział, że uczniowie z językiem angielskim jako językiem obcym, mają cenny wkład w życie szkoły i często zdają dobrze egzaminy.

,,Oczekujemy, że środki na ich dofinansowanie pozostaną. Jest to oczywiście bardzo ważne, nie tylko dla dzieci pochodzących z innych krajów, ale także dla innych dzieci. Edukacja wszystkich dzieci w klasie jest ważna i dlatego nauczyciel musi być wspierany, kiedy ma kontakt z potrzebami tego rodzaju. Szkoły muszą płacić dodatkowe fundusze dla zespołów specjalistów, którzy mogą uczyć dzieci angielskiego, aby umożliwić im rozwój w klasie.

Niektórzy nie mówią wcale po angielsku, więc nauczyciele muszą komunikować się za pomocą obrazków i gestów. Dane z Ministerstwa Edukacji - na podstawie spisu szkół prowadzonych w styczniu tego roku - mówią, że 905 610 uczniów nie zna języka angielskiego jako języka głównego. Dla porównania w 2009 roku uczniów tych było 863 860.

źródło: Daily Mail, 15 maja 2010 r.

Nadchodzi lato – w ciągu tygodnia temp. wyniesie 2...
Szokujący wzrost podatków o £1 200 w środowej Angl...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas