Alkohol i otyłość znacznie zwiększają liczbę zgonów

Nadmierne spożywanie alkoholu i otyłość są motorem wzrostu zgonów z powodu choroby wątroby, ostrzegają eksperci. Liczba zgonów, których przyczyną były uszkodzone, chore i zużyte wątroby wzrosła o 60% w zaledwie dziesięć lat. Choroby wątroby, w tym rak, był przyczyną śmierci 9719 osób mieszkających w Anglii w 2008 r. – dla porównania 10 lat wcześniej było to 6058 osób. Gwałtowny wzrost liczby osób nadmierne spożywających alkohol, otyłość i choroby wirusowe zapalenia wątroby typu C, powoduje, że przewidywany jest dwukrotny wzrost liczby zgonów z tego powodu w ciągu zaledwie 20 lat.

Alkoholu jest o 75% tańszy w obecnych realnych warunkach niż w 1980 roku. Nadmierne picie alkoholu może wpływać na zapalenie wątroby, powodując żółtaczkę, i prowadząc do śpiączki a nawet śmierci. Długoterminowe, nadmierne spożywanie alkoholu może także powodować marskość wątroby, w których tkanki normalnej wątroby są niszczone i zastąpione przez tkanki bliznowate. Liczba przypadków wzrosła dziesięciokrotnie w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Lekarze ostrzegają, że problem z alkoholem, zazwyczaj w podeszłym wieku, jest obecnie rozpoznany u nastolatków. Liczba przypadków raka wątroby również rośnie.

Don Shenker z organizacji Alcohol Concern, która nawołuje by wysokoalkoholowe piwa i cider były bardziej opodatkowane. Powiedział, że połączenie taniego alkoholu i picia przez całą dobę są motorem wzrostu liczby zgonów związanych z piciem. Dodał: „umożliwienie picia przez 24 godz. na dobę zmieniły zwyczaj wychodzenia. Wielu młodych ludzi korzysta z taniego alkoholu w supermarketach, a następnie wychodzi później i dłużej zostaje poza domem. Więc ogólne spożycie alkoholu przez nich wzrasta.

Otyłość może również być przyczyną marskości wątroby, co prowadzi do obawy, że wielu współczesnych dorosłych z nadwagą umrze w wieku 60 i 70 lat z niewydolnością wątroby. Zapalenie wątroby typu C również przyczynia się do gwałtownego wzrostu liczby zgonów. Wiele ze współczesnych przypadków śmierci jest wynikiem infekcji w latach 70. i 80., zanim dawcy krwi byli badani na obecność wirusa. Choroba ta może również rozprzestrzeniać się za pośrednictwem brudnych igieł i tatuaży, przekłuwania uszu i urządzeń do akupunktury, które nie zostały poddane sterylizacji.

Jeden spośród czterech dorosłych upija się do stanu, który może wpływać na jego zdrowie, podczas gdy 36 000 osób w wieku 11 -15 lat upija się każdego tygodnia. Rząd koalicji zobowiązał się do likwidacji 24-godzinnej możliwości picia i sprzedaży taniego alkoholu.

źródło: Daily Mail, 30 sierpnia 2010.

Nauczyciele podejrzani o posiadanie dziecięcej por...
Lokalni mieszkańcy z pierwszeństwem do domów komun...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas