Alarm w związku z odkryciem 24 nowych ,,dopalaczy”

Więcej ,,dopalaczy” niż kiedykolwiek odkryto w Europie w ubiegłym roku wywołując obawy, że Wielka Brytania może zostać dotknięta nową falą potencjalnie szkodliwych legalnych narkotyków.

Większość spośród 24 nowo odkrytych substancji to syntetyczne pochodne konopi podobne do Spice, który został zdelegalizowany w 2009, lub katynon jak mefedron, który zdelegalizowano 2 tygodnie temu. Mefedron, również znany w Wielkiej Brytanii jako meow-meow, który łączy się jako środek odpowiedzialny za śmierć wielu osób w Wielkiej Brytanii. Narkotyk ten został sklasyfikowany jako narkotyk klasy B, który prawdopodobnie przyczynił się do 25 zgonów, chociaż nie ma żadnych naukowych dowodów na zagrożenie życia w czasie zażywania środka. Delegalizacja została wprowadzona przez parlament przed wyborami.

Nowo odkryte substancje wywołują te same efekty jak Spice i mefedron, mają jednak bardzo małe modyfikacje składu, twierdzi BBC. Raport Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii stwierdza, że legalne ,,dopalacze” są ,,rosnącym wyzwaniem” dla Unii Europejskiej. W 2008 roku odkryto 13 substancji działających jak narkotyki, co stanowi nieco ponad połowę środków odkrytych w tym roku.

źródło: Metro, 24 kwietnia 2010 r.

Podział na grupy podczas zajęć edukacji seksualnej
Wzrost ekonomiczny słabszy niż przewidywano
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas