30 uszkodzonych samochodów w dzielnicy Church Hill

Przynajmniej 30 samochodów zostało uszkodzonych w związku z falą przestępczości samochodowej w dzielnicy Church Hill w zeszły weekend. Samochody zostały zniszczone pod wieloma adresami, w tym na Deans Close, Flanders Close, Fulbrook Close, Cleeve Close i Edgeworth Close. W ciągu nocy z piątku na sobotę, 5 oraz 6 marca, wandale wskakiwali na maski samochodów i wiele przednich szyb w ten sposób zostało potłuczonych.

Policjant Mark Broughton powiedział: ,,Bezmyślne szkody, które zostały wyrządzone są bardzo przykre dla właścicieli samochodów. Apelujemy do wszystkich, którzy posiadają informacje na temat tego, kto może być odpowiedzialny za te incydenty, aby przekazali informacje policji tak szybko jak to możliwe. Czynimy wszelkie starania, aby wytropić osoby zaangażowane oraz przywrócić pewien spokój społeczności. Dodatkowi funkcjonariusze zostali przydzieleni do patrolowania okolicy. Wśród nich są również funkcjonariusze w cywilnych ubraniach.”

Osoby, które nie mają możliwości skorzystania z garażu powinny parkować samochody w dobrze widocznym i oświetlonym miejscu. Lusterka i anteny radiowe powinny zostać złożone. Jeśli samochód posiada alarm, powinien on być włączony. W samochodzie nie należy zostawiać żadnych kosztowności. Policjant Broughton dodał: ,, Ponadto dostarczyliśmy listy do około 1000 domów w zakresie informowania o działaniach, które podejmujemy. Nasze działania obejmują między innymi możliwość korzystania z uprawnień do zatrzymania i przeszukania podejrzanych osób oraz współpraca z lokalną młodzieżą, która może być w stanie pomóc nam wskazać winnych.”

Każdy posiadający informacje w tej sprawie powinien skontaktować się z policją w Redditch (podając tzw. quoting incident number: 0812-S-060310), tel. 0300 333 3000. Chcąc zachować anonimowość można skontaktować się z organizacją Crimestoppers, tel. 0800 555 111

źródło: Redditch Advertiser, 11 marca 2010 r.

 

Pogrzeb Gabby, która zmarła w incydencie w Evesham
,,Zawstydzę ,,grube ryby” z rad miast, zarabiające...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas