2-letni nakaz sądowy za antyspołeczne zachowanie

2-letni nakaz sądowy za antyspołeczne zachowanie został przydzielony 13-latkowi z Redditch w związku z licznymi skargami mieszkańców z powodu jego zachowania. Brandon Caine-Newman, mieszkający w okolicy Oakenshaw, otrzymał nakaz, kiedy policja złożyła wniosek w sądzie. Warunki nakazu zakazują mu kontaktowania się z dwoma innymi nieletnimi, namawiania do jakiejkolwiek czynności mogącej spowodować zakłócanie porządku, alarmowania lub przeszkadzania innym, a także namawiania innych do tego typu czynności oraz niszczenia czyjejś własności. Chłopiec ma również dwumiesięczny szlaban, wedle którego do 28 lipca nie może opuszczać domu między godz. 19:00 a 7:00 rano.

Policjant Fred Hicks, z wydziału do zwalczania antyspołecznego zachowania, wyraził zadowolenie z przyznania nakazu, który jego zdaniem był rezultatem ciężkiej pracy lokalnych funkcjonariuszy oraz innych w dość długim okresie czasu.

Powiedział: ,,Otrzymywaliśmy skargi o różnych incydentach z udziałem Brandon’a Caine-Newman’a w ciągu ostatnich dwóch lat od mieszkańców z okolic Oakenshaw, Headless Cross oraz Woodrow. W ciągu tego czasu regularnie przeklinał i był agresywny w stosunku do osób, które zwróciły mu uwagę odnośnie nieprzyzwoitego zachowania. Nastolatek wybijał okna oraz niszczył własności innych osób oraz powodował wiele innych problemów kiedy znajdował się w towarzystwie dwóch innych osób, które również były notowane przez policję za antyspołeczne zachowanie. Jesteśmy zachwyceni, że udało nam się uzyskać 2-letni nakaz, którego warunki, miejmy nadzieję, doprowadzą do poprawy zachowania Caine-Newman’a oraz będą przestrogą dla innych. Mamy również nadzieję, że pomoże to uspokoić mieszkańców oraz prześle wiadomość, że nie będziemy tolerować takiego zachowania.”

,,Jeśli Caine-Newman złamie warunki nakazu, będziemy mogli go aresztować i potencjalnie trafi przed sąd. Chcielibyśmy, aby osoby, które zobaczą go łamiącego te warunki, by skontaktowały się natychmiastowo z policją, tel. 0300 333 3000. Będziemy wtedy mogli podjąć natychmiastową akcję.”

źródło: Redditch Advertiser, 04 maja 2010 r.

Gwóźdź w oponie mógł być przyczyną śmiertelnego wy...
Napaść na kierowcę autobusu po kolizji
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...
Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...

Polub nas