2-letni nakaz sądowy za antyspołeczne zachowanie

2-letni nakaz sądowy za antyspołeczne zachowanie został przydzielony 13-latkowi z Redditch w związku z licznymi skargami mieszkańców z powodu jego zachowania. Brandon Caine-Newman, mieszkający w okolicy Oakenshaw, otrzymał nakaz, kiedy policja złożyła wniosek w sądzie. Warunki nakazu zakazują mu kontaktowania się z dwoma innymi nieletnimi, namawiania do jakiejkolwiek czynności mogącej spowodować zakłócanie porządku, alarmowania lub przeszkadzania innym, a także namawiania innych do tego typu czynności oraz niszczenia czyjejś własności. Chłopiec ma również dwumiesięczny szlaban, wedle którego do 28 lipca nie może opuszczać domu między godz. 19:00 a 7:00 rano.

Policjant Fred Hicks, z wydziału do zwalczania antyspołecznego zachowania, wyraził zadowolenie z przyznania nakazu, który jego zdaniem był rezultatem ciężkiej pracy lokalnych funkcjonariuszy oraz innych w dość długim okresie czasu.

Powiedział: ,,Otrzymywaliśmy skargi o różnych incydentach z udziałem Brandon’a Caine-Newman’a w ciągu ostatnich dwóch lat od mieszkańców z okolic Oakenshaw, Headless Cross oraz Woodrow. W ciągu tego czasu regularnie przeklinał i był agresywny w stosunku do osób, które zwróciły mu uwagę odnośnie nieprzyzwoitego zachowania. Nastolatek wybijał okna oraz niszczył własności innych osób oraz powodował wiele innych problemów kiedy znajdował się w towarzystwie dwóch innych osób, które również były notowane przez policję za antyspołeczne zachowanie. Jesteśmy zachwyceni, że udało nam się uzyskać 2-letni nakaz, którego warunki, miejmy nadzieję, doprowadzą do poprawy zachowania Caine-Newman’a oraz będą przestrogą dla innych. Mamy również nadzieję, że pomoże to uspokoić mieszkańców oraz prześle wiadomość, że nie będziemy tolerować takiego zachowania.”

,,Jeśli Caine-Newman złamie warunki nakazu, będziemy mogli go aresztować i potencjalnie trafi przed sąd. Chcielibyśmy, aby osoby, które zobaczą go łamiącego te warunki, by skontaktowały się natychmiastowo z policją, tel. 0300 333 3000. Będziemy wtedy mogli podjąć natychmiastową akcję.”

źródło: Redditch Advertiser, 04 maja 2010 r.

Gwóźdź w oponie mógł być przyczyną śmiertelnego wy...
Napaść na kierowcę autobusu po kolizji
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas