19-latek z Redditch winny gwałtu dziewczynki

19-latek, który zgwałcił dziecko w stajni, w Worcestershire spędzi długi okres w areszcie. George Morrissey zaatakował 11-letnią dziewczynkę w Callow Hill oraz Hanbury nieopodal Droitwich. Ofiara bała się powiedzieć o tym komukolwiek, ponieważ Morrissey powiedział, że nikt jej nie uwierzy. Jednak w końcu zeznała na policji, że Morrissey zmusił ją do stosunku seksualnego.

Ława przysięgłych w Worcester Crown Court uznała, iż 19-letni Morrissey, wcześniej mieszkający w Pershore, a obecnie przy Mount Street w Redditch, dokonał pięciu gwałtów i jednego usiłowania gwałtu jako alternatywy dla gwałtu. Młody mężczyzna został oczyszczony z zarzutów dokonania dwóch innych gwałtów w Redditch oraz napaści na tle seksualnym na dziecko z Inkberrow oraz w stadninie konnej w Droitwich. Sędzia Alistair McCreath zdecydował, by Morrissey pozostał w areszcie, w celu przygotowania raportu sprawdzającego wcześniejsze kłopoty z prawem, zanim ogłoszony zostanie ostateczny wyrok.

Dziewczynka, obecnie 15-letnia, zeznawała za pomocą łącza wideo i zapewniała, że była ofiarą ataku wielokrotnie w Callow Hill. Zeznała również, że Morrissey kopał ją oraz bił, kiedy ta odmawiała oddania pieniędzy, za które oskarżony mógłby kupić sobie papierosy. Dziewczynka twierdziła, że nienawidziła spędzać z nim czasu i powiedziała ludziom, którzy pytali o siniaki, że spadła z konia. 15-latka zeznała, że podczas jednego ze zdarzeń Morrissey rzucił się na nią, przewracając ją na podłogę w jednym z pomieszczeń w Hanbury, po czym ją zgwałcił.

Oskarżyciel, James Dunstan, powiedział, że dziewczynka mówiła prawdę, była uczciwa i silna. Dla kontrastu Morrissey zyskał miano „wykolejonego” młodego mężczyzny. Obrońca, Martin Butterworth przyznał, że Morrissey był „łobuzem” zdolnym okraść własną siostrę. Ława przysięgłych odrzuciła twierdzenie obrońcy jakoby dziewczynka miała wymyślić ataki. Detektyw Martin Grant, który przewodniczył śledztwu, skomentował sprawę następująco: „Młodzi ludzie w księstwie Worcestershire są bezpieczniejsi, kiedy ten mężczyzna jest za kratkami. Ta sprawa jest triumfem sprawiedliwości. Ja nigdy nie przestaję być pod wrażeniem odwagi dzieci składających zeznania przeciwko swoim prześladowcom. Policja West Mercia będzie zdecydowanie kontynuować sprawdzanie wszystkich zarzutów napaści na tle seksualnym na dzieci.”

źródło: Redditch Advertiser, 13 sierpnia 2010 r.

Tysiące funtów skradzione z Tesco
Niewyjaśniona śmierć w Studley
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas