18-miesięczna dziewczynka rozszarpana przez psa

18-miesięczna dziewczynka została rozszarpana w swoim własnym domu przez psa swojego wujka. Dziewczynka była ze swoją babcią, mamą oraz trzyletnią siostrą kiedy pies zaatakował ją w kuchni w sobotę, 18 kwietnia, około południa w Crawley, West Sussex. Dziecko doznało licznych obrażeń głowy. 32-letni właściciel psa został przesłuchany pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci. Mężczyzna nie był obecny w mieszkaniu w czasie zdarzenia, ale przybył po niedługim czasie, po czym został aresztowany. Zwierzę najprawdopodobniej należało do rasy mastyf i nie znajdował się na liście zabronionych niebezpiecznych psów.

Sanitariusze pośpiesznie przewieźli nieprzytomną dziewczynkę do szpitala East Surrey w Redhill, ale wkrótce po tym stwierdzono jej zgon. Detektyw nadinspektor Trevor Bowles, powiedział: ,,To jest naprawdę przerażające zdarzenie, w którym zginęło dziecko. Mój zespół będzie pracował bez wytchnienia, aby dowiedzieć się co dokładnie miało miejsce i jak do tego doszło.” Planowana na niedzielę rano sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w celu ustalenia dokładnej przyczyny zgonu. Pies jest przetrzymywany przez policję w Sussex.

Sąsiad twierdzi natomiast, że wierzy iż mężczyzna posiadał dwa psy i często był widziany na spacerach w okolicy. Jego zdaniem: ,, Facet sam jest absolutnie w porządku, psy były pod dobrą opieką, nie wiem jakiej są rasy. Jedyne co wiem, to że są one duże. Jestem zaskoczony tym, co się stało. Moje najmłodsze dziecko głaskało jego psy. On nie jest jedną z osób, które posiadają psy tylko dlatego ze jest to pewien symbol. On kocha swoje zwierzęta i chodzi z nimi na długie spacery każdego dnia.”

Sprawa pogryzienia dziewczynki przez psa jest echem ataku, do którego doszło w 2007 roku, kiedy 5-letnia Ellie Lawrenson zmarła w Liverpoolu w Nowy Rok. Dziewczynka została zagryziona przez rocznego bulteriera należącego do jej wujka Kiel’a Simpson’a. Został on skazany na 8 tygodni więzienia za przyznanie się do posiadania niebezpiecznego psa.

Ostatni atak będzie przyczyną powstania debaty na temat kolejnych możliwych ograniczeń prawnych dotyczących posiadania psów. W zeszłym tygodniu ujawniono, że 6-letnie dziecko zostało śmiertelnie wystraszone przez bulteriera z Staffordshire, który pogryzł inne dziecko trzy lata wcześniej. Skye Jackson doznała ponad tuzin ran, kiedy pies pogryzł ją na oczach jej przyjaciół w północnym Londynie w lutym zeszłego roku. Właściciele Richard i Samantha Venables orzymali karę 10 tygodni więzienia w zawieszeniu i zabroniono im posiadania kolejnego psa przez następne dwa lata.

źródło: Daily Express, 18 kwietnia 2010 r.

Zamordowali mężczyznę traktowanego jak ,,niewolnik...
Uprawiał seks z 13-latką, którą poznał na Facebook...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas