11-latek oskarżony o napaście seksualne

11-letni chłopiec, który został uznany za poważne zagrożenie dla innych dzieci, ze względy na przerażające napaście seksualne na swych rówieśnikach, został potajemnie umieszczony w ogólnodostępnej szkole podstawowej.

Chłopak, który znajdował się pod opieką lokalnych władz przeprowadzał ataki na tle seksualnym, ale nigdy nie został oskarżony – ze względu na swój młody wiek. Zamiast tego, pracownicy socjalni, przenieśli go pod specjalistyczną opiekę, gdzie powinien był być nauczany.

Jednak pomimo zbioru akt o grubości 5 cm, na temat jego niepokojącego zachowania, został osadzony w szkole powszechnej, gdzie rozpoczął ciąg zdarzeń, które doprowadziły do ataku na 9-letniego kolegę. Zdewastowani rodzice ofiary, którzy nie mogą być nazwani ze względów prawnych, twierdzą, że posunięcie zostało podjęte przez Radę Miasta, aby zaoszczędzić pieniądze.

Domagali się oni wyjaśnień, kiedy okazało się, że chłopiec został umieszczony w innej szkole publicznej. Opowiedzieli, jak mimo złożenia skarg na urzędników czuli się ignorowani przez inne władze i zostali zmuszeni do usunięcia ich syna, ponieważ napastnik mógł zostać w klasie 8 miesięcy – nawet po przyznaniu się do popełnienia przestępstwa na policji.

,,Obawiamy się, że ten chłopiec nadal stanowi poważne zagrożenie dla dzieci,” – powiedziała matka napadniętego dziecka. ,,On jest drapieżny i przejawia wszystkie cechy osoby o wiele starszej, używając zastraszenia i onieśmielenia.”

43–letnia matka dziecka twierdzi, że o przeszłości chłopca dowiedziała się dopiero kiedy został zaatakowany jej syn. Władze wiedziały o jego wpływie na inne dzieci, ale ponieważ nie miał on wtedy 10 lat – wiek odpowiedzialności karnej - nigdy nie został oskarżony.

Kilka miesięcy po przyjeździe do szkoły, chłopiec zaczął nawiązywać kontakty z młodszymi uczniami. Następnie za wiedzą pracowników opieki, pozwolono mu udać się do domu ofiary, gdzie przeprowadził atak w 2008 r.

Matka ofiary powiedziała, że mimo iż rodzina wiedziała, że 11-latek znajduje się pod opieką, wszyscy myśleli, że stało się tak wskutek rozstania się rodziców dziecka.

,,Wtedy oczywiście nie wiedzieliśmy, że molestował kogoś seksualnie,” – powiedziała matka. ,,On nigdy nie powinien otrzymać zgody na pojawienie się w naszym domu.”

Chłopiec został oskarżony o nieprzyzwoite ataki, ale sprawa została porzucona, gdy przyznał się do zarzucanego czynu, także chłopak ten nie został umieszczony w rejestrze przestępców seksualnych (Sex Offenders' Register).

Lokalny rzecznik praw obywatelskich będzie ponownie rozpatrywał skargę. Członek parlament Alan Beith, przewodniczący komisji sprawiedliwości, wezwał do przeprowadzenia niezależnego śledztwa. Powiedział: "Nie jestem przekonany, że wszelkie niezbędne kroki zostały podjęte w celu wyciągnięcia wniosków z przypadku".

Rada Northumberland powiedziała, że chłopiec ,,dobrze sobie radzi w rodzinie zastępczej i w nowej szkole.”

źródło: Daily Mail, 26 grudnia 2009 r.

Big Brother patrzy … jak się rozbierasz
Ogromny rachunek za rozrywkę kryminalistów
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas