10-letni przestępcy oskarżeni o włamania, napady itp.

Chłopcy w wieku dziesięciu lat popełniają poważne przestępstwa na terenie Redditch – ujawnia lokalna gazeta The Standard. W ciągu dwóch ostatnich lat odnotowano w Redditch 430 odrębnych aresztowań dzieci w wieku między 10. a 15. rokiem życia.

Najmłodsze z nich zostały oskarżone o zbrodnie takie jak podpalenia, włamania czy uszkodzenie mienia.

262 aresztowanym osobom postawiono zarzuty obejmujące poważne zranienia ciała, gwałty, napady grupowe, kradzieże, a nawet pojedynczy przypadek rozprowadzania fałszywych banknotów.

Statystyki odnoszą się do aresztowań w okresie od 01 grudnia 2007 r. a 30 listopada 2009 r. Szokujące, dane liczbowe wskazują, że ponad 40 aresztowań to zatrzymanie dzieci w wieku poniżej 12 roku życia, w tym 11-letniego chłopca za napaść na tle seksualnym i jeden za włamania. Dziewczęta były odpowiedzialne za tylko trzy aresztowania w tej grupie wiekowej, i wszystkie trzy były w wieku 12 lat - najmłodsze zatrzymane kobiety.

Chłopcy zostali aresztowani 287 razy, niemal dokładnie dwa razy częściej niż dziewczęta, które aresztowano 143 razy. Jednak kradzież była najbardziej rozpowszechnionym przestępstwem, w związku z czym odnotowano 90 aresztowań. Dziewczęta stanowią ponad 2/3 osób zatrzymanych za kradzież. Spośród 90 aresztowań, 72 dzieci zostało oskarżonych o przestępstwa.

W sumie było 43 różnych przestępstw popełnionych przez dzieci, które aresztowano. Pięć najczęstszych przestępstw obejmuje kradzieże, napaście z dokonaniem rzeczywistego uszczerbku na zdrowiu, uszkodzenie mienia, napaści grupowe i włamania.

Główne przestępstwa popełnione przez chłopców to spowodowanie uszczerbku na zdrowiu i uszkodzenie mienia. Byli oni również odpowiedzialni za 30 z 33 zatrzymań za włamania, włamania/kradzieże i włamania/uszkodzenie mienia.

Grupa dzieci, której postawiono zarzuty i osądzono mogła otrzymać od sądu nakaz sądowy odsyłający do Youth Offender Panel, pod warunkiem przyznania się do winy podczas pierwszego konfliktu z prawem.

Anne Mann, powiązana z resocjalizacją młodzieży twierdzi, że jedną z najlepszych metod na sprowadzenie dzieci na dobrą drogę, jest pokazanie im konsekwencji ich czynów.

Powiedziała: ,,Potężnym narzędziem w pomaganiu młodym ludziom unikania dalszych kłopotów z prawem jest konfrontacja z konsekwencjami ich zachowania i zaoferowanie możliwości naprawy wyrządzonej krzywdy.”

,,Członkowie Youth Offending Teams oraz Volunteer Panel aktywnie dążą do włączenia ofiar w tym procesie i gdy obie strony zgadzają się na spotkanie twarzą w twarz, możemy zorganizować spotkanie lub może zostać napisany list z wyjaśnieniami bądź przeprosinami.”

Youth Offender Panels, składający się z wolontariuszy ściśle pracujący z zespołem, rozmawiają z młodzieżą, rodzicami oraz ofiarami jeśli to możliwe. Celem jest uzgodnienie odpowiedniej formy kontaktu w celu naprawieniu stosunków.

Umowa może obejmować usunięcie graffiti lub sprzątanie osiedli i obszarów komunalnych. Obejmuje to także działania w celu zapobiegania dalszym przestępstwom.

Każdy, kto chciałby uzyskać więcej informacji na temat wolontariatu powinien wejść na stronę: www.yjb.gov.uk/YouthOffenderPanels. Można również skorzystać z telefonu: 01527 556200.

źródło: Redditch Standard, 08 stycznia 2010 r.

Rozrywka i frustracja - w równej mierze
Kradzież mienia wartego £3 000. Policja poszukuje ...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas