10 000 osób w Worcestershire może chorować na cukrzycę

Prawie 10 000 osób mieszkających w hrabstwie Worcestershire ryzykuje utratą wzroku, chorobami serca oraz nerek z powodu braku wykrycia u nich cukrzycy. Badanie przeprowadzone przez organizację charytatywną Diabetes UK szacuje, że 33 000 osób w hrabstwie cierpi na cukrzycę typu 2. Niestety aż u 9 400 osób nie zdiagnozowano jeszcze choroby. Chorzy nie mają pojęcia, że grożą im poważne problemy zdrowotne, w tym również udar mózgu, a nawet amputacja kończyn.

Osoby najbardziej zagrożone to ludzie posiadający nadwagę, z dużą talią oraz osoby po 40. roku życia, a także każdy, kto posiada bliskiego krewnego, u którego wykryto chorobę. Symptomy to między innymi częste oddawanie moczu, szczególnie w nocy, wzmożone pragnienie, nadmierne zmęczenie, niewyjaśniona utrata wagi, swędzenie genitaliów, trudne gojenie się ran oraz zatarte widzenie. Cukrzyca typu 2. może przebiegać niezauważona przez nawet 10 lat. Około połowa osób, u których ją wykryto, już cierpi na zmieniające życie powikłania.

Peter Shorrick, regionalny manager organizacji Diabetes UK powiedział, że jest zaniepokojony tymi liczbami i zaalarmował, by wszcząć działania mające na celu zapobieganie oraz leczenie tej przypadłości. Powiedział: „Będziemy mieć do czynienia z ponurą przyszłością w NHS wskutek rosnących kosztów i pogorszenia się zdrowia publicznego, jeżeli szybkość rozpoznania cukrzycy typu 2 nie ulegnie poprawie. Cukrzyca to poważna choroba, ale kiedy ludzie są zdiagnozowani i poddani leczeniu, mogą cieszyć się długim i zdrowym życiem.”

Rzecznik NHS dla hrabstwa Worcestershire powiedział: „Zachęcamy ludzi, aby zwracali uwagę na sygnały i symptomy cukrzycy i apelujemy do tych, którzy mogą znajdować się w grupie ryzyka, by skonsultowali się z lekarzem lub placówką medyczną w celu przeprowadzenia prostych testów na obecność cukrzycy.”

źródło: Redditch Standard, 17 września 2010 r.

Śmierć mężczyzny pod kołami pociągu była wypadkiem
Pierwsza pomoc dla pijanych dzieci
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas