1 z 5 uczniów kończąc szkołę ma dalsze problemy z nauką

Jeden spośród pięciu nastolatków kończy szkołę mając problemy z czytaniem oraz matematyką mimo dwóch dekad poświęconych na reformy edukacji, wykazują badania. Ponad 100 000 osób mających problemy z podstawowymi umiejętnościami, musi funkcjonować w społeczeństwie. Nawiązując do badań, w ciągu ostatnich 20 lat nie odnotowano znacznej poprawy w przedziale młodych ludzi bez pracy, ze względu na zbyt niskie umiejętności pisania oraz rozwiązywania matematyki.

Około 17% osób w przedziale 16 -19 lat, jest niepiśmiennych, wykazują badania prowadzone przed prof. Greg’a Brooks’a z University of Sheffield. ,,Ludzie na tym poziomie mogą rozwiązywać tylko proste testy i odpowiadać na proste pytania dotyczące ich, pod warunkiem, że nie są rozpraszani dodatkowymi informacjami. Wnioskowanie i zrozumienie znaczeń pośrednich, np. aluzji i ironii, może być dla nich trudne lub wręcz niemożliwe. Jest to mniej niż podstawowe umiejętności czytania i pisania potrzebne by w pełni uczestniczyć w pracy, życiu rodzinnym i obywatelskim oraz by czytać dla własnej przyjemności.”

Około 22% osób w przedziale wiekowym między 16 a 19 lat, nie potrafi rozwiązywać zadań matematycznych. Oznacza to, że ich zdolności matematyczne ograniczają się do ,,bardzo podstawowych”, pozwalając im na rozwiązywanie głównie działań arytmetycznych, porównywania i tym podobnych. Badania wykazują również: ,,Podczas gdy są to cenne umiejętności, nie jest to wystarczająco dużo aby móc pewnie zmagać się z codziennymi wyzwaniami matematycznymi.” Niewielkie umiejętności matematyczne są wyższe w starszej grupie wiekowej.

Torysi twierdzą, że laburzyści są zbyt wolni by przyjąć ,,metodę syntetycznej akustyki" nauczania dzieci czytania, która zlikwidowała niemal całkowicie analfabetyzm tam, gdzie używano tej techniki. Technika ta angażuje naukę dzieci głosek, które tworzą słowa. Została ona wprowadzona 4 lata temu. Niezdolność do przyswajania nowego materiału na samym początku nauki sprawiła, że uczniowie co raz bardziej byli niezadowoleni z systemu nauczania i stawali się co raz bardziej wyalienowani, po czym rezygnowali z dalszej edukacji.

Laburzyści wydali biliony funtów by poprawić standardy podstawowych umiejętności. Plan przewidywał między innymi dodatkowe szkolenia dla nauczycieli z zakresu gramatyki oraz matematyki, a także zalecając do prowadzenia lekcji według ustalonych odgórnie planów.

źródło: Daily Mail, 07 maja 2010 r.

Zabójca sfabrykował miejsce śmierci zamordowanej
Gwóźdź w oponie mógł być przyczyną śmiertelnego wy...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas